IMPROFEST Nová Paka

30.06.2017

Nová Paka - Naším prvním výletem v Nové Pace byl hrad Kumburk, kde jsme si v temných místnostech zříceniny vyprávěli stašidelné historky. Celí vystrašení jsme se pouze rychle navečeřeli a přesunuli se do budovy, kde nás ubytovali.

Druhý den nás rozdělili na mladší a starší, aby nás podle toho učili písničky různé obtížnosti. Starší dopoledne strávili s mandolistou Alonem, který nás naučil pár židovských písniček. Mladší se zatím učili maďarský chorál. Při následující přestávce jsme všichni bědovali nad tím, jak jsou ty písničky těžké. Nikdo nám totiž nedal noty a tak jsme se museli spolehnout na svoje uši. Potom jsme se všichni spojili a naučili se nějaké české písničky, které nám šli už o něco lépe. Po obědě jsme se všichni naučili od flétnistky Elizabeth dvě německé lidovky. Večer jsme jeli na hrad Pecka a zahráli si tam úplně všechno. Úžasně jsme si ,,zajamovali". Většina z nás ještě do té doby asi nevěděla, co to vlastně jamsession je a představovali si, že budeme celý večer vařit marmeládu. Náš level hraní se díky tomuto večeru zlepšil o dvě úrovně a naše schopnosti improvizovat také. 

Cestu domů jsme si strávili tak, že jsme našeho nového přítele Alona učili českou lidovou písničku Po kalíšku. Další den jsme se naučili dvě maďarské a dvě rumunské, ze kterých se nám kouřilo ze smyčců. Myslím, že někteří z nás je ještě dneska pořadně neumí. Také jsme si užili několik hodin v tvůrčí dílně, kde jsme si mohli vyrobit naše vlastní bubínky a mrkvové flétničky. Celí nadšení jsme si všichni odnesli spoustu mrkvových fléten. Škoda, že měli životnost jen dva dny. Z dílny jsme si také odnesli náše SD neboli sociální drhlo dlouhé asi dva metry. Odpoledne jsme měli velký konzert, kde se někteří z nás jen hezky usmívali a mávali smyčci těsně nad strunami. Poté následovalo loučení s našimi přateli z ciziny, které obsahovalo hodně objímání, někdy i slzy a hlavně spoustu selfie! Výlet do Nové Paky jsme si moc užili a díky našim vzpomínkám a trvanlivým bubínkům z dílny na něj nikdy nezapomeneme.